Czujniki

czujka dymu

Dymu

Detektory dymu Polskich producentów
Wyposażone w Elektrochemiczny Sensor
Zasilany Baterią
Montowany Na tynk
Długi okres gwarancji

czujnik tlenku węgla co

Tlenku węgla (CO)

Detektory Tlenku Węgla Polskich producentów Wyposażone w Elektrochemiczny Sensor
Zasilany Baterią
Montowany Na tynk
Długi okres gwarancji
Wyświetlacz LCD

czujnik metanu gazu ziemego

Metanu

Detektory Metanu Polskich producentów
Wyposażone w Elektrochemiczny Sensor
Zasilany z sieci
Montowany Na tynk
Długi okres gwarancji
Wyświetlacz LCD

Zadbaj o swoje bezpieczeństwo. Czujnik tlenku węgla może ustrzec Ciebie oraz Twoich bliskich przed śmiertelnym zagrożeniem. 

Tlenek węgla (czad) inaczej zwany „cichym zabójcą” jest to trujący gaz, który powstaje w wyniku spalania niecałkowitego materiałów takich jak: olej, gaz, węgiel, drewno, węgiel drzewny oraz ropa naftowa. Nie można go zobaczyć, nie posiada smaku i jest bezwonny. Najbardziej niebezpieczny jest gdy procesy spalania przebiegają w zamkniętych pomieszczeniach. Dzieje się to najczęściej podczas awarii wentylacji kiedy występuje cofanie się lub prąd zwrotny spalin. Również kiedy niemożliwe jest całkowite odciąganie przez komin dymu lub odprowadzanie na zewnątrz gazów odlotowych z kuchenki gazowej w kuchni. A także nawet podczas występujących nieszczelności w instalacji grzewczej. Tlenek węgla powstaje również podczas emisji spalin w trakcie pracy silników spalinowych.

Tlenek węgla poprzez dużo lepsze zdolności (ok. 500 krotnie) łączenia się z hemoglobiną od tlenu powoduje niedotlenienie krwi krążącej co może być bezpośrednią przyczyną śmierci.

Do zapoznania się z naszą ofertą czujników tlenku węgla oraz czujek dymu a także detektorów gazu ziemnego (metan) zapraszamy do sklepu na ul. Szkolnej w Nowym Mieście Lubawskim (naprzeciw Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej).